UV dezinfekce vzduchu

UV dezinfekce vzduchu - Dezinfekce vzduchu, přesněji řečeno – dekontaminace není nic jiného než zbavení se mikroorganismů, bakterií a virů škodlivých lidskému zdraví. Samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak dezinfikovat místnosti.Nejúčinnější metodou je zamlžování s použitím fumigátorů (zařízení na zamlžování místnosti), které nejčastěji využívají jako účinnou látku peroxid vodíku - hubící všechny patogeny. Je to však metoda, jak vyčistit více povrchů než vzduch, a lze ji provádět pouze bez lidí v místnosti. Jedná se o metodu úklidu místností určenou nemocnicím, úřadům a dalším organizacím, které vyžadují nouzovou dezinfekci místností. Zamlžovací zařízení také používají mj uživatelé soukromých kanceláří, firmy dezinfikující prostředky veřejné dopravy. Cena mlhovačů se pohybuje od 3-4000 PLN (šikovné přenosné přístroje) do 15-20000 PLN (programovatelné fumigátory pro větší kubatury), jde však o profesionální zařízení pro dekontaminaci místností.
Dávají něco UV lampy?Stále více a více dychtivě inzerovaný na webu je způsob čištění vzduchu pomocí UV lamp . Je to levná metoda , ale jak můžete hádat , neúčinná . Mnoho pseudo publikací nesprávně uvádí, že UV lampa odstraňuje spory plísní - to je zcela nepravdivé.UV metoda se používá (i když vzhledem k technickému pokroku stále méně) na operačních sálech nemocnic nebo v laboratořích, kde vlastně UV světlo, působící na bakterie a viry, dokáže rozbít jejich DNA řetězec a deaktivovat škodlivé mikroorganismy.Tento proces však trvá dlouho, je nestabilní a lokální. Lampy navržené pro domácí použití se výrazně liší od zdravotnických prostředků a mají jen málo společného s účinností ničení virů a bakterií. Kromě toho může UV metoda vytvářet ozón, který je škodlivý pro lidské zdraví. Ceny UV lamp začínají od 150 PLN. Za takové náklady je ale lepší dát si s rodinou zdravou večeři, která bude mít na naše zdraví mnohem pozitivnější vliv než UV lampa.

Dezinfekce vzduchu

Více o nás viz web: https://www.uv-spider.cz/

miniprase

Blog / Novinky

Inzerce

Věděli jste že………

 • Pro malá prasátka je důležité, aby měla v co nejmladším věku možnost kontaktu s hlínou a možnost rytí. Dostávají se tak do kontaktu
  s bakteriemi, které jsou důležité pro rozvoj jejich imunity. Bylo zjištěno, že prasátka, která tuto možnost nemají, trpí slabší imunitou a jsou náchylnější k chorobám.
  Zdroj: Helen Browning, farmářka již 30 let, členka soilassociation – autorka knihy Pig
 • Prasničkám většinou velké zuby nerostou, ale pokud ano, tak pouze do dospělosti, tedy cca do 5 let, a ne celý život jako prasečím klukům.

Znaky podvyživeného prasátka:

 • Propadlé lícní kosti
 • Viditelný tvar lebky
 • Pigment na rypáčku mizí
 • Viditelná páteř
 • Viditelné pánevní kosti
 • Hlava je nepřiměřeně velká k tělu
 • štětiny nejsou lesklé ale olysalé a řídké

Špatná výživa způsobuje deformaci kostí, artritidu, zubní abscesy, špatný stav spárků, problem se zády které mohou vest až k paralyze. Podvyživené prasátko trpí zažívacími potížemi, anemií, má nemocná játra a slabý imunitní system.

časopis Zásuvka

zasuvkazasuvka