bazén miniprase

 

Pohlavní dospělost miniprasátka je brzy už od 4 měsíců, připouští se po roce, březost trvá 100 až 115 dní. Co se týče porodu, prasnička rodí sama, mladé po vypuzení neolizuje a ani nepřekusuje pupeční šňůru. Selátka se prostě odtrhnou sama i se šňůrou a ta jim do druhého dne zaschne a odpadne.

 

To je právě trochu zavádějící situace, chovatele co nabízí miniprasátka, tvrdí že bude miniprasátko pořád takto malé a ukážou nedorostlou maminku, která ještě poroste další 2 roky a tvrdí, že prasátka budou mít 15kg až 20 kg.

 

Prosím nevěřte takovému nesmyslu. Prasnička, které je maximálně rok není ještě dorostlá a ikdyž bude mít třeba jen 30kg neznamená to, že její potomci nebudou mít 80 kg.

 

I v Americe jsou známé případy podvodníků, co prodávají miniprasátka, kterým je ve skutečnosti jen pár dnů a nakonec bez maminky umřou, protože jsou ještě moc mladí na odstavení. Chovatel tvrdí, že jsou mu dva měsíce a že ho nemáte moc krmit, aby zůstalo malé - jsou to dezinformace a týrání zvířat!!!

 

Stejně tak se nechala napálit celebrita Paris Hilton, která si pořídila miniprasátko, které mělo vážit pouhých 15 kg a jak vyrostlo vidíte na fotce níže.

miniprase

Blog / Novinky

Věděli jste že………

 • Pro malá prasátka je důležité, aby měla v co nejmladším věku možnost kontaktu s hlínou a možnost rytí. Dostávají se tak do kontaktu
  s bakteriemi, které jsou důležité pro rozvoj jejich imunity. Bylo zjištěno, že prasátka, která tuto možnost nemají, trpí slabší imunitou a jsou náchylnější k chorobám.
  Zdroj: Helen Browning, farmářka již 30 let, členka soilassociation – autorka knihy Pig
 • Prasničkám většinou velké zuby nerostou, ale pokud ano, tak pouze do dospělosti, tedy cca do 5 let, a ne celý život jako prasečím klukům.

Znaky podvyživeného prasátka:

 • Propadlé lícní kosti
 • Viditelný tvar lebky
 • Pigment na rypáčku mizí
 • Viditelná páteř
 • Viditelné pánevní kosti
 • Hlava je nepřiměřeně velká k tělu
 • štětiny nejsou lesklé ale olysalé a řídké

Špatná výživa způsobuje deformaci kostí, artritidu, zubní abscesy, špatný stav spárků, problem se zády které mohou vest až k paralyze. Podvyživené prasátko trpí zažívacími potížemi, anemií, má nemocná játra a slabý imunitní system.

časopis Zásuvka

zasuvkazasuvka